• IOS Image Rotator
 • IOS Image Rotator
Strona główna 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 Dział reklamy Kontakt Partnerzy - dystrybucja


Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Czy podoba Ci się nasz nowy portal?

Wyniki
Jakich artykułów chciałbyś więcej znaleźć w gazecie?

Wyniki

1/2014


 • W numerze 1/75/2014:

   

  1. 1) FACHOWIEC W SIECI – Pinterest – czy to dobre miejsce do promocji profesjonalnego parkieciarstwa?

  Pinterest to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się portali społecznościowy w sieci. W tej chwili liczy już kilkadziesiąt milionów użytkowników na całym świecie. Ma podobno większy wpływ na decyzje zakupowe niż Facebook czy Twitter. Nic więc dziwnego, że wiele firm patrzy na niego coraz bardziej łaskawym okiem. Czy firmy parkieciarskie też mają szansę zaistnieć w tym medium?

  Ideą serwisu Pinterest było stworzenie globalnej „tablicy korkowej” do której użytkownicy mogą przypinać (pin) zdjęcia rzeczy, które ich inspirują, które im się podobają, które lubią i kochają. Szybko okazało się, że najbardziej inspirujące dla internautów są… ubrania, jedzenie i szeroko pojmowane piękno (ozdoby domu, makijaż, biżuteria) – dynamiczny rozwój w tym kierunku nie jest przypadkowy – około 70% użytkowników tego serwisu stanowią bowiem kobiety. To ważna informacja z punktu widzenia firm parkieciarskich – wszak większość decyzji zakupowych dotyczących elementów wyposażenia wnętrz podejmowanych jest przez kobiety. A jak wiadomo, ich serca można skraść pokazując jak piękne może być wnętrze ich domów. (…)

  2) PARKIECIARSTWO – Remont bez stresu – renowacja lub wymiana parkietu

  Drewniany parkiet to inwestycja, która może służyć przez długie lata. Okres ten zależy przede wszystkim od intensywności użytkowania oraz sposobów zabezpieczenia jego powierzchni, a także bieżącej pielęgnacji i ochrony. Warto z uwagą i starannością podchodzić do tych kwestii, aby renowacja nie musiała przekształcić się w o wiele bardziej kosztowną wymianę. Jeżeli jednak zdecydujemy się na nowy parkiet to przygotujmy go do użytkowania w najbardziej odpowiedni sposób. (…)

  3) Z NOTATNIKA RZECZOZNAWCY– Prawo czy bezprawie

  Wielu czytelników i Kolegów po fachu często zadaje mi pytanie jakie nas w Polsce obowiązują normy jako decydujące w przypadku oceny technicznej wytrzymałości podkładu. Często trafiamy w nowym budownictwie na słabe podłoża, które nie nadają się pod parkiet, a jednocześnie są podkładem zgodnym z Polską normą ogólnobudowlaną.

  Należy zacząć od tego, czego tak naprawdę dotyczy polska norma ogólnobudowlana i czy obowiązuje w przypadku budownictwa „komercyjnego”.

  Do 31 grudnia 1993 roku stosowanie PN było obowiązkowe i pełniły one rolę przepisów. Nieprzestrzeganie postanowień PN było naruszeniem prawa. Od 1 stycznia 1994 roku stosowanie PN jest dobrowolne, przy czym do 31 grudnia 2002 istniała możliwość nakładania obowiązku stosowania PN w wyniku decyzji wydawanych przez właściwych ministrów i w pewnych przypadkach. Od 1 stycznia 2003 roku stosowanie PN jest już całkowicie dobrowolne, z wyjątkiem działań wykonywanych ze środków publicznych, podlegających ustawie „Prawo zamówień publicznych”, która nakłada obowiązek ich uwzględnienia oraz innych ustaw i rozporządzeń ministrów. (…)

  4) PARKIECIARSTWO – Naprężenia i odkształcenia w drewnianych elementach podłogowych

  Celem pomiarów jest poznanie cech, zależności i właściwości drewna i klejów. Pozwoli to odpowiednio dobrać spoinę klejową (wytrzymałość na ścinanie i elastyczność kleju) umożliwiającą optymalne zamocowanie określonych elementów okładziny drewnianej do podkładu o określonych parametrach wytrzymałości na ścinanie.

  W rzeczywistości podłogowej istnieją sytuacje, kiedy jakość podkładu lub wielkość elementu z litego, trudnego gatunku drewna uniemożliwia poprawne wykonanie podłogi i zmusza do zastosowania połączeń elastycznych. W tej sytuacji drobne szczeliny w okresie grzewczym będą mniejszym złem w porównaniu do degradacji spoiny klejowej i uszkodzenia całej podłogi.

  Klasyczny parkiet to zespół drewnianych elementów przytwierdzonych do podkładu, gdzie zmiana wilgotności otoczenia wpływa na zmianę ich wilgotności a to z kolei przekłada się na odkształcenia lub naprężenia występujące w całej płycie podłogi. Nie ma wyraźnej granicy, gdzie kończą się naprężenia a zaczynają odkształcenia i odwrotnie. Wielkość odkształceń możemy określić na podstawie wilgotności równoważnej oraz współczynnika kurczliwości drewna, natomiast naprężenia w pierwszej fazie są niewidoczne i dają o sobie znać wówczas kiedy powstają pierwsze odkształcenia lub uszkodzenia podłogi. Aby móc przewidzieć efekty naprężeń warto poznać mechanizm ich powstawania z wieloma zależnościami, które tu występują. Naprężenia w elementach drewnianych podłogi można potraktować jako ciśnienie pęcznienia drewna hamowane dwustronnie. Prezentowany poniżej przyrząd pozwala na zmierzenie wartości ciśnienia pęcznienia drewna w zmieniającej się wilgotności względnej oraz temperaturze. (...)

   

  Więcej znajdziesz w numerze.

  Zamów prenumeratę Profesjonalnego Parkietu link

   

   

   

   


 • REDIX
  ATLAS
  Loba-Wakol
  DĄBEX
  TROTEC
  Arbotec
  Bostik


  Baza dyplomowanych parkieciarzy

  Baza dyplomowanych parkieciarzy

  Profesjonalny Parkiet Sp. z o.o.
  ul. Goławicka 1/31
  03-550 Warszawa
  tel. (22) 409-07-02

  biuro@parkieciarzeosp.com.pl

  Profesjonalny Parkiet Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy Władze OSP
  Copyright by Profesjonalny Parkiet. Fachowe Pismo Dla Branzy Parkieciarskiej 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.