• IOS Image Rotator
 • IOS Image Rotator
Strona główna 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 Dział reklamy Kontakt Partnerzy - dystrybucja


Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Czy podoba Ci się nasz nowy portal?

Wyniki
Jakich artykułów chciałbyś więcej znaleźć w gazecie?

Wyniki

5-6/2013W numerze 5-6/73-74/2013:

 • 1) FACHOWIEC W SIECI – Pozycjonowanie i linki sponsorowane: daj się odnaleźć w sieci

 • Na początku naszego cyklu poruszyliśmy kwestię posiadania własnej strony internetowej jako pierwszego kontaktu potencjalnego klienta z naszą firmą w sieci. Sam fakt stworzenia nowoczesnej i użytecznej strony WWW jednak nie wystarczy. Aby nasze usługi były widoczne w sieci strona musi pojawiać się w wyszukiwarkach, z których korzystają nasi potencjalni klienci. Na tym polu w naszym kraju prym wiedzie Google.

  SEO i SEM – co to znaczy?

  SEO czyli search engine optimalization (optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych, zwana także pozycjonowaniem organicznym lub naturalnym) to ogół działań zmierzających do tego by dana strona wyświetlała się jak najwyżej w wynikach organicznych wyszukiwarek internetowych po wpisaniu przez użytkownika konkretnego hasła lub frazy. Optymalizacja może być prowadzona na stronie i poza nią. (…)

  2) PARKIECIARSTWO – Posadzki drewniane – naprężenia, odkształcenia, uszkodzenia. Cz.2

  Zmiana wilgotności drewna wynika ze zmiany lub różnicy wilgotności w jego otoczeniu i przekłada się na odkształcenia, o ile drewno ma taką możliwość lub naprężenia w przypadku ograniczeń w odkształceniu. W przypadku podłóg występują zarówno naprężenia jak odkształcenia, zależnie od rodzaju podłogi i sposobu jej zamocowania.Rozważmy zachowania drewna w trzech przedziałach wilgotności pomieszczeń.

  W typowym dla pomieszczeń mieszkalnych w zakresie temperatur od 18ºC do 25ºC można rozróżnić trzy przedziały wilgotności powietrza z jednoczesnym wpływem na zachowania drewna w podłodze, przy czym granice między tymi przedziałami mają pewną elastyczność stosowną do naturalnych właściwości drewna.

  Przypominam o istotnej w tym względzie zależności. Na naprężenia i odkształcenia w drewnianej podłodze ma wpływ nadmiar lub niedomiar wilgoci w jej otoczeniu. Podobnie jest w przypadku właściwego przedziału wilgotności otoczenia, gdzie zmiany w naprężeniach lub odkształceniach drewna wynikają z jego zaniżonej lub zawyżonej wilgotności w trakcie montażu podłogi. (…)

   3) KĄCIK SPRZEDAWCY– Negocjuj bez kompleksów. Lekcja 6 – ROZWINIĘCIE NEGOCJACJI

  W dzisiejszych czasach społeczeństwo polskie jest niestety roszczeniowe. Wszyscy tylko oczekują, wymagają, nie oferując nic w zamian, strasząc przy tym niejednokrotnie sądami, czy niepochlebnymi wpisami w internecie. Klienci świadomie „spychają” rzemieślników na słabszą pozycję pokazując od razu, że ci nie mają nic do powiedzenia. Ludzi niestety nie da się zmienić, ale nie trzeba się godzić na traktowanie „z góry” dlatego zmiany należy zacząć od siebie, zmieniając swoje podejście i sposób postępowania. (…)

  4) PARKIECIARSTWO – Wilgotność drewna

  W co najmniej 90% wilgotność jest powodem wszystkich problemów z jakimi boryka się branża parkieciarska. Problemy te wynikają z braku fundamentalnej wiedzy dotyczącej procesów zachodzących między drewnem a wilgocią, no i z rzadka z powodu rutyny. Każdy parkieciarz przeżył zabawę w kotka i myszkę, jaka rozgrywa się między drewnem a wodą (wilgocią). Wielu z tego powodu miało znaczące problemy finansowe inni zgoła życiowe, gdy drewno pęcznieje lub się kurczy.

  Szuflada drewniana, czy drewniane drzwi w styczniu przesuwają się gładko a drzwi zamykają cicho. We wrześniu jest już inaczej, szuflada się blokuje a drzwi zamykają się ciężko i hałaśliwie. Jest to znany przykład na zmianę stabilności formy drewna w wyniku zmiany wilgotności otoczenia. W wyniku wilgotności występują także inne plagi, jak zmiana barwy drewna w wyniku ataku pleśni lub grzybów, błędy klejenia, jak również zmiana gabarytów są najbardziej znanymi i najcięższymi problemami branży parkieciarskiej. (...)

   

  Więcej znajdziesz w numerze.

  Zamów prenumeratę Profesjonalnego Parkietu link

   

   

   

   


  REDIX
  ATLAS
  Loba-Wakol
  DĄBEX
  TROTEC
  Arbotec
  Bostik


  Baza dyplomowanych parkieciarzy

  Baza dyplomowanych parkieciarzy

  Profesjonalny Parkiet Sp. z o.o.
  ul. Goławicka 1/31
  03-550 Warszawa
  tel. (22) 409-07-02

  biuro@parkieciarzeosp.com.pl

  Profesjonalny Parkiet Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy Władze OSP
  Copyright by Profesjonalny Parkiet. Fachowe Pismo Dla Branzy Parkieciarskiej 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.