• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 Dział reklamy Kontakt Partnerzy - dystrybucja


Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Czy podoba Ci się nasz nowy portal?

Wyniki
Jakich artykułów chciałbyś więcej znaleźć w gazecie?

Wyniki

4/2013W numerze:

1) FACHOWIEC W SIECI – Mailing – nie pozwól klientom o sobie zapomnieć

Popularne na początku XXI wieku mailingi, straciły swoją renomę z powodu spamerów, którzy zarzucili nasze skrzynki masą nieprzydatnych śmieciowych informacji. Obecnie taka forma kontaktu z zainteresowanymi osobami wraca do łask. Aby jednak nasze wiadomości nie były traktowane jako spam, musimy wziąć pod uwagę kilka elementów – o nich w niniejszym odcinku cyklu Fachowiec w sieci.

Zanim zdecydujemy się wysyłać maile do wybranych adresatów, musimy się zastanowić, czy rzeczywiście mamy do zaoferowania coś co ich zainteresuje. Podłogę drewnianą w założeniu montuje się na długie lata, jednak czy na tym zadania parkieciarzy się kończą? Pozostaje przecież kwestia regularnej gruntownej pielęgnacji czy renowacji. Być może są też Państwo dystrybutorem środków czyszczących czy pielęgnacyjnych i warto o tym fakcie klientom przypominać? (…)


2) PARKIECIARSTWO – Posadzki drewniane – naprężenia, odkształcenia, uszkodzenia. Cz.1

Dzieło parkieciarza oceniane jest w dwóch aspektach, wizualnym tuż po wykonaniu oraz jakościowym po kilku latach użytkowania. Patrząc na własne prace z perspektywy 5, 10 czy 15 lat, można je podzielić na dwie grupy. Do pierwszej grupy należą podłogi wyeksploatowane powierzchniowo, jednak trzymające się podkładu i w dodatku bez szczelin. Jest to efektem staranności w ocenie jakości podkładu, właściwym doborze systemu klejowego, sprawdzenia wilgotności drewna i w oparciu o powyższe przyjęcia stosownej techniki wykonania podłogi. Tu pozytywny udział ma jej użytkownik dbający o właściwy mikroklimat pomieszczeń, jak i bieżącą konserwację podłogi. Druga grupa to podłogi ze szczelinami, w wielu miejscach oderwane od podkładu. Tutaj możemy mówić o własnych błędach wynikających z braku wiedzy czy doświadczenia lub niedbałości ze strony użytkownika. Istotnym błędem wykonawcy jest abstrakcyjne postrzeganie „pracy drewna”, gdzie bez względu na jakość wykonania i użytkowania jest ona dogodnym wytłumaczeniem każdej trudnej czy niezrozumiałej sytuacji. W dodatku szczeliny przyścienne są panaceum na wszelkie uchybienia i zdaniem wielu są one najbardziej istotne, ponieważ umożliwiają cykliczne pęcznienie i kurczenie posadzki, nawet przy założeniu, że jest ona przytwierdzona do podkładu. Moim zdaniem świadczy to o niepełnej znajomości natury drewna oraz bardzo powierzchownym podejściu do wykowywanej pracy ze względu na brak wyobraźni technicznej. (…)


3) KĄCIK SPRZEDAWCY– Negocjuj bez kompleksów. Lekcja 5 – ROZWINIĘCIE NEGOCJACJI Nigdy nie proponuj dzielenia się różnicą po połowie, a w razie impasu odkładaj temat na bok.

Branża parkieciarska to ciężki kawałek chleba, wszyscy to wiemy. Parkieciarz jako jeden z ostatnich wykonawców pracuje na budowie, i nie rzadko klienci są już zmęczeni całą inwestycją, są pod presją czasu i często wywijają kieszenie płacząc, że nie mają już funduszy. Dlatego parkieciarz często musi sobie radzić z desperacją klienta, chcąc uzyskać adekwatne do włożonej pracy wynagrodzenie. Klienci zaś wymyślają sobie różne wady podłogi, by w finale mieć możliwość ucięcia czegoś z wynagrodzenia.

Zapewne pamiętacie z poprzednich lekcji, że istotą udanych negocjacji jest pozostawienie drugiej strony w przekonaniu, że to ona „wygrała”. Może się to wydawać nieistotnym drobiazgiem, ale niestety ważne jest czy nasz rozmówca czuje się zwycięzcą czy przegranym, a przekładając to na parkieciarską branżę: jeśli rozmówca poczuje się wygranym w pierwszej fazie rozmów, to skłonny jest zapłacić tyle, ile było ustalone, jeśli zaś czuje się przegranym i ma przeświadczenie, że zgodził się na wygórowaną stawkę, będzie chciał urwać jak najwięcej doszukując się usterek. (…)

Więcej znajdziesz w numerze.

Zamów prenumeratę Profesjonalnego Parkietu


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy

Profesjonalny Parkiet Sp. z o.o.
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Profesjonalny Parkiet Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy Władze OSP
Copyright by Profesjonalny Parkiet. Fachowe Pismo Dla Branzy Parkieciarskiej 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.