• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 Dział reklamy Kontakt Partnerzy - dystrybucja


Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Czy podoba Ci się nasz nowy portal?

Wyniki
Jakich artykułów chciałbyś więcej znaleźć w gazecie?

Wyniki

4/2012W numerze:

1) FACHOWIEC W SIECI – Strona internetowa: jak powinna wyglądać by zachęcać do kontaktu?

Mówi się, że „jeśli nie ma Cię w Internecie, znaczy że nie istniejesz”. Nie ma w tym stwierdzeniu ani krzty przesady. Z Internetu korzysta bowiem regularnie aż 64% Polaków w wieku od 20 do 49 lat i ten procent cały czas dynamicznie rośnie. W Internecie poszukujemy bieżących informacji na wszelkie tematy, szukamy także kontaktów do producentów, sklepów czy wykonawców.

Na pewno zdarzyło się nieraz w Twoim życiu zawodowym, że klient zapytał o adres strony internetowej. Własna strona WWW to takie nasze „cztery kąty” w sieci – miejsce do którego możemy zaprosić obecnych i przyszłych klientów, pokazać się z jak najlepszej strony i zachęcić do skorzystania z oferowanych przez siebie usług.  (…)


2) TEMIDA NA PARKIECIE  – Parkieciarza potyczki sądowe.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację usług w zakresie robót posadzkowych z drewna należy przyjąć, że czasy kiedy roboty wykończeniowe były odbierane bezkrytycznie minęły bezpowrotnie. Każdy usługodawca lub wykonawca jest potencjalnym składnikiem procesu sądowego, czy to w charakterze pozwanego, czy powoda. Bo, jak wiemy, często zleceniodawca żąda zwrotu wpłaconej należności ze względu na wadliwie wykonana pracę lub wykonawca żąda swojej zapłaty za wykonane dzieło. (…)


3) Z NOTATNIKA RZECZOZNAWCY  – Problemowe podłoże.

Celem ekspertyzy o wykonanie której się do mnie zwrócono było rozpoznanie przyczyn szkód powstałych na posadzce drewnianej domu kultury. Mojej ocenie podlegała posadzka drewniana złożona z elementów parkietowych o wym. 22 x 70 x 350mm, przyklejona do podkładu cementowego o grubości, jak się okazało w toku wykonywania czynności, mierzącej 9cm i 12cm. Wzór okrętówka nieregularna.


4) KĄCIK SPRZEDAWCY– Negocjuj bez kompleksów. Lekcja 1.

(…)W poprzednim numerze, przy okazji wprowadzenia w negocjacyjny temat, wspominałam o cechach dobrego negocjatora. Cechy, jak cechy, wydawać się mogą niczym nowym i szczególnym. Niektórym nie będzie się nawet chciało o nich czytać i przekartkują te strony w poszukiwaniu ciekawszych tematów, uważając, że cechy te posiadają. Przecież są otwarci, odważni (a jakże!) i oczywiście uczciwi, a krótki tekst nic nowego z pewnością już do ich osobowości nie wniesie. Nie chcę tego negować i z tym polemizować. Każdy uważa to co uważa, czuje i postępuje według własnego uznania. A to, czy ktoś będzie chciał coś z poniższej lekcji zapamiętać i wprowadzać w życie jest już jego indywidualną decyzją. Moim zadaniem jest tylko pokazanie tych cech w trochę innym kontekście po to, by umieć je wykorzystywać w rozmowach negocjacyjnych. I jak sami zaraz się przekonacie – odwaga – to nie gotowość do wyjścia na ring z większym od siebie przeciwnikiem, mimo uczucia, że mamy marne szanse na wygraną. Odwaga (negocjacyjna) to tylko sprytne i techniczne zagranie, bez względu na wielkość przeciwnika, które ma doprowadzić do satysfakcjonującego finału - bez użycia siły! (…)

Więcej znajdziesz w numerze.

Zamów prenumeratę Profesjonalnego Parkietu


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy

Profesjonalny Parkiet Sp. z o.o.
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Profesjonalny Parkiet Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy Władze OSP
Copyright by Profesjonalny Parkiet. Fachowe Pismo Dla Branzy Parkieciarskiej 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.