• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 Dział reklamy Kontakt Partnerzy - dystrybucja


Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Czy podoba Ci się nasz nowy portal?

Wyniki
Jakich artykułów chciałbyś więcej znaleźć w gazecie?

Wyniki

3/2012W numerze:

1) PARKIECIARSTWO – Kleje i szpachle zębate technicznie przydatne przy różnych parkietach.cz. 2

(…)Przy wyborze kleju odpowiedniego do układania konkretnego rodzaju posadzki drewnianej należy uwzględnić różne techniczne i prawne aspekty. Przydatność rodzaju kleju jest ustalana na podstawie rodzaju parkietu - gatunek drewna, stabilność drewna, jego skurcz/pęcznienie, konstrukcja elementu, gabaryty, a także rodzaj powłoki powierzchni użytkowej, rodzaj podłoża, klimat pomieszczenia. Z prawnego punktu widzenia w wyborze kleju należy uwzględnić zagrożenie dla otoczenia, jakie niesie  ze sobą wybrany klej. Należy zatem wybrać klej najbardziej bezpieczny dla środowiska i spełniający wymagania przy klejeniu posadzki podłogowej drewnianej. Rozpuszczalnikowe kleje syntetyczne (Rs), poliuretanowe (PUR 2K, PUR 1K i część klejów miękkich) i niektóre kleje reakcyjne proszkowe-dyspersyjne są klejami, które obowiązuje oznakowanie jako materiały groźne.(…)

2) PARKIECIARSTWO – Suche drewno w interakcji z wilgotnym betonem.

Standardowo pomiary wilgotności wykonuje się CM-ką, wagosuszarką lub przy użyciu wskaźników elektrycznych, gdzie wynik 2%CM, lub 3% przy pozostałych sposobach pomiaru, kwalifikuje podkład do montażu okładzin drewnianych. Jednak czy sam wynik wystarcza?

Elementem oceny przydatności podkładu do montażu posadzki drewnianej powinno być sprawdzenie, czy wilgotność równowagi jaką osiągnie drewno w bezpośrednim kontakcie z podkładem nie spowoduje odkształcenia lub uszkodzenia podłogi.

Z literatury fachowej, jak i z własnego doświadczenia wiemy, że wzrost wilgotności drewna o 3% nie powoduje odkształceń plastycznych, ponadto elastyczność spoiny oraz styki pomiędzy elementami kompensują część naprężeń. Pozwala to na stwierdzenie, że wzrost wilgotności drewna do 5 % nie powinien uszkodzić dobrze zamocowanej podłogi z drewna.

W świecie materiałów higroskopijnych istnieje ciągła walka o wodę, najczęściej w  postaci pary wodnej. Materiały o różnej wilgotności dążą do wyrównania nasycenia wilgocią do czasu, kiedy nastąpi wzajemna równowaga. Nie oznacza to jednak, że materiały o różnych właściwościach higroskopijnych uzyskają tę samą wilgotność. (…)

3) KĄCIK SPRZEDAWCY– ABC negocjacji handlowych – wprowadzenie.

(…)Negocjacje to nie dwóch przeciwników siedzących po przeciwległych stronach stołu. To rozmowy, które mają doprowadzić do sytuacji, z której obie strony będą zadowolone. Nie zawsze jednak drugą stroną jest rzetelny negocjator. Czasem można trafić na kogoś kto będzie próbował pokonać drugą stronę. Znając jednak kilka sztuczek lub wiedząc jak właściwie poprowadzić rozmowę można doprowadzić do zadowalającego finału. Jednakże jedną rzecz należy zapamiętać – negocjacje to nie walka – to mądrze przeprowadzona partnerska konwersacja.

W rozmowach negocjacyjnych należy traktować naszego partnera z szacunkiem i zrozumieniem. Musimy widzieć przed sobą nie przeciwnika, a osobę z którą wspólnie mamy dojść do porozumienia, biorąc wszystkie za i przeciw obu stron pod uwagę.

W rozmowach zaś należy jasno i czytelnie przedstawiać swoje oczekiwania, aby partner po drugiej stronie stołu nie musiał się domyślać, czego tak właściwie chcemy i na czym nam zależy. (…)

Więcej znajdziesz w numerze.

Zamów prenumeratę Profesjonalnego Parkietu


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy

Profesjonalny Parkiet Sp. z o.o.
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Profesjonalny Parkiet Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy Władze OSP
Copyright by Profesjonalny Parkiet. Fachowe Pismo Dla Branzy Parkieciarskiej 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.