• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 Dział reklamy Kontakt Partnerzy - dystrybucja


Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Czy podoba Ci się nasz nowy portal?

Wyniki
Jakich artykułów chciałbyś więcej znaleźć w gazecie?

Wyniki

5-6/2011


W numerze:

1) WARSZTAT  PARKIECIARZA (część 6)

Dzisiejszym odcinkiem zakończymy wyposażanie warsztatu parkieciarza w maszyny, narzędzia i akcesoria niezbędne do wykonywania jego zawodu. W pierwszym odcinku zastrzegliśmy, że nasz parkieciarz jest człowiekiem zasobnym i wydanie pieniędzy na konieczny sprzęt nie stanowi problemu (Gdzie taki się znalazł ?). Przyjęcie takiej opcji było niezbędne, by pokazać jak powinien być „uzbrojony” parkieciarz. Dysponując sprzętem omówionym w poszczególnych odcinkach nasz parkieciarz wykona każdą pracę pod warunkiem posiadania odpowiedniej wiedzy i praktyki. Doskonale wiemy, że taka sytuacja jest wyidealizowana. W praktyce kompletacja warsztatu postępuje etapami, choć możliwe jest jej skrócenie np. poprzez wykorzystanie środków unijnych (w ramach określonych programów pomocowych), co w ostatnim czasie dość często miewało miejsce, lub leasingowanie maszyn. Ta forma niestety jest wciąż niedoceniana, choć pozwala ona zachować sporo gotówki w kieszeni. Na zakończenie cyklu ukażemy: jak i czym konserwować oraz pielęgnować posadzki, jakim sposobem je chronić, by mogły służyć użytkownikowi długo i w dobrej kondycji. (…)


2) Drewno jakiego nie znacie - TEAK

(…) Drewno teakowe ma doskonałe parametry techniczne, dlatego uzyskało przydomek „żelaznego drewna”. Zawiera żywicę i olej, dlatego jest odporne na kwasy, ogień, ataki grzybów oraz insektów. Dzięki tym substancjom elementy wykonane z drewna teakowego są tak wytrzymałe, że bez obaw mogą znajdować się w ciągłym kontakcie z dużą wilgocią i słońcem. Drewno to jest bardzo odporne na działanie chemikaliów, w tym kwasów. Niegdyś robiono z drewna teakowego obudowy do akumulatorów, a praktycznie od zawsze wykorzystywano z tego drewna elementy do luksusowych statków. Pod wpływem słońca drewno teakowe zmienia swój ciemnozłocisty kolor na jasnoszary. Aby zapobiec temu procesowi można zastosować do zabezpieczenia powierzchni drewna materiały z filtrami UV.  (…)

3) Technologie - Wędzenie drewna

Wędzenie drewna jest czymś innym niż parzenie, podczas którego drewno jest nasycane parą wodną. Proces wędzenia polega na działaniu amoniakiem na drewno, szczególnie dębowe. Nadawanie ciemnego koloru drewnu następuje poprzez reakcję amoniaku z garbnikami zawartymi w drewnie dębu. W ten sposób można wszystkie posiadające garbniki drewna jak: dąb pospolity, dąb czerwony, jesion, robinie (akacja), a nawet merbau odpowiednio przyciemnić.

W ostatnich  latach  dąb wędzony zyskał na popularności i jest chętnie stosowany przy wykańczaniu pomieszczeń. Nieocenioną zaletą, szczególnie braną pod uwagę w tym przypadku, jest trwałość koloru, jego odporność na wpływ promieni UV, w porównaniu z drewnem termicznie modyfikowanym i naturalnym. (…)

Więcej znajdziesz w numerze.

Zamów prenumeratę Profesjonalnego Parkietu


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy

Profesjonalny Parkiet Sp. z o.o.
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Profesjonalny Parkiet Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy Władze OSP
Copyright by Profesjonalny Parkiet. Fachowe Pismo Dla Branzy Parkieciarskiej 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.