• IOS Image Rotator
  • IOS Image Rotator
Strona główna 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 2002 2001 2000 Dział reklamy Kontakt Partnerzy - dystrybucja


Nie masz jeszcze konta? Załóż konto

Czy podoba Ci się nasz nowy portal?

Wyniki
Jakich artykułów chciałbyś więcej znaleźć w gazecie?

Wyniki

3/2011Wymagane wytrzymałości podłoża cementowego pod posadzki drewniane

Z pewnością nie wszyscy parkieciarze, posadzkarze, a przede wszystkim projektanci wiedzą, że do ułożenia parkietu zgodnie ze wskazówkami BEB (Bundesverband Estrich und Belag, wytrzymałość powierzchni podłoża na zrywanie (kohezja),  wymagane jest podłoże o wytrzymałości na ściskanie 40 N/mm2 lub wyższej! (…)

WARSZTAT PARKIECIARZA ( część 4)
Nasz parkieciarz przystępuje dzisiaj do kompletowania maszyn i narzędzi, które będą mu służyć do układania posadzek drewnianych. Drewno od wieków jest jednym z najpopularniejszych i chętnie stosowanych sposobów wykończenia posadzki, choć posiada dzisiaj silną konkurencję w znacznie tańszych i łatwiejszych w układaniu panelach laminowanych. Dzisiejszy inwestor ma (i to dobrze) coraz wyższe wymagania, chce nie tylko dobrego drewna na posadzkę, bardzo często drogiego „egzotyka”, ale także dokładnego jego ułożenia i starannego wykończenia. Większą popularność zyskują oleje i woski jako forma zabezpieczenia drewna, szczególnie w obiektach użyteczności publicznej, ale także coraz częściej spotykane w rezydencjach i lokalach mieszkalnych. Zupełnie inne są dzisiaj lakiery, pozbawione najczęściej szkodliwych związków i komponentów chemicznych, ale wymagające bardzo dokładnej „obróbki” drewna. Parkieciarz powinien inwestorowi doradzić sposób wykończenia posadzki po to, by nie tylko ładnie wyglądała ale także wytrzymała co-dzienne deptanie, brudzenie. Po to, by zadowolić klienta, a samemu mieć satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, potrzebne jest uzbrojenie się w profesjonalne maszyny i narzędzia, które, ze względu na niemały koszt, winny służyć przez długi czas. (…)

Drewno jakiego nie znacie – JESION
Jesion należy do najstarszych gatunków drzew liściastych, np. jesion wyniosły zamieszkuje ziemię już od. ok. 10 mln. lat. Skandynawska mitologia podaje, że z drewna jesionu został uformowany pierwszy mężczyzna. Gatunek ten obejmuje rodzaj wysokich i średnich drzew liściastych. Wyróżnia się  ok. 65 gatunków, w tym m.in. Jesion wyniosły (Fraxinus Excelsior), który jest najpopularniejszym w Polsce, a jednocześnie naszym rodzimym gatunkiem. Jesion ten (przez niektórych określany jako arystokrata wśród drzew) osiąga ok.  40m wysokości, czym zalicza się do najwyższych drzew liściastych Europy i jest najbardziej majestatyczny. (…)

Parkieciarz ONLINE – promujemy profesjonalne parkieciarstwo w Internecie
Na początku września 2011 rozpoczyna się pierwsza Ogólnopolska Akcja Promocji Profesjonalnego Parkieciarstwa w Internecie – Parkieciarz ONLINE, której celem jest umożliwienie parkieciarzom kształtowania wizerunku eksperta w sieci – poprzez przekazanie odpowiedniej wiedzy oraz narzędzi. (..)


REDIX
ATLAS
Loba-Wakol
DĄBEX
TROTEC
Arbotec
Bostik


Baza dyplomowanych parkieciarzy

Baza dyplomowanych parkieciarzy

Profesjonalny Parkiet Sp. z o.o.
ul. Goławicka 1/31
03-550 Warszawa
tel. (22) 409-07-02

biuro@parkieciarzeosp.com.pl

Profesjonalny Parkiet Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy Władze OSP
Copyright by Profesjonalny Parkiet. Fachowe Pismo Dla Branzy Parkieciarskiej 2010. Wszystkie prawa zastrzezone.